לקראת הסוף: איך לאכול נכון כשכבר אין סבלנות שתגמר תקופה קשה [פודקאסט 67#]

כשכבר רוצים לגמור עם זה...

ככה היא אמרה לי: "כל כך נמאס לי מהקורונה ומהסגר, אני כבר לא יכולה יותר, כל מה שנשאר לי זה להמשיך לאכול עוד ועוד שטויות…" 

גם אני מרגיש לפעמים שאני ממש צריך שייגמר כבר כל הסיפור הזה, של הקורונה והסגרים, ושהכל ייפתח כרגיל. ואני בטוח שגם לכם זה בכלל לא קל – מי יותר ומי פחות. אבל דווקא עכשיו, כשכביכול כבר רואים את הסוף, עם החיסונים, משהו נהייה קשה יותר. וזה קורה לא רק עכשיו, אלא לקראת סופו של כל דבר לא קל שעומד להסתיים.

אז בפרק, היום נדבר על למה זה, קורה, ומה לעשות עם זה, כדאי שגם נהיה יותר נינוחים לקראת הסוף, וגם לא נאכל יותר מדי שטויות…

לקראת הסוף: איך לאכול נכון כשכבר אין סבלנות שתגמר תקופה קשה
סבלנות

מטרת הפודקאסט

מטרת הפודקאסט הפעם, היא לעזור שיהיה לכם אורך רוח, לקראת מה שכולנו מקווים יהיה הסוף של הקורונה, הסגרים וכל מה שכרוך בזה, כך שיהיה לנו קל יותר לאכול נכון ומאוזן, בלי לעלות במשקל, ואולי אף לרדת בו (אם בכך רצונך). 

רעיונות משמעותיים - איך לדעת אם לדלג על ארוחת הבוקר או לא:

המחקרים בעניין סותרים

על פי מחקר שפורסם בכתב העת Pediatric Obesity, תלמידים שדילגו על ארוחת בוקר או היו לא-עקביים בארוחות הבוקר שאכלו, היו בסבירות גבוהה פי 2 להיות בעודף משקל בהשמנת יתר, יחסית לילדים שאכלו 2 ארוחות בוקר ביום.

מצד שני, במחקר אחר שהופיע ב- thebmj, נמצא שדילוג על ארוחת בוקר מביאה להפחתה בצריכת הקלוריות היומית הכוללת, של כ-260 קלוריות. על פי מחקר זה, הנבדקים שדילגו על ארוחת בוקר לא היו יותר רעבים לקראת ארוחת הצהריים.

מפת דרכים אישית להצלחה

קבל/י כלי מעולה – מפת דרכים אישית שתסייע לך לזהות את מה שעליך לעשות כדי להצליח לאכול בריא ולהוריד משקל עודף לתמיד. בסיום האבחון העצמי האישי, יהיה באפשרותך לקבל את התוצאות לדוא"ל שלך.

מקורות נוספים

1. אנטי אוקסידנטים, רדיקלים חופשיים ולמה זה חשוב לבריאות שלנו [פודקאסט #46]

לחצו כדי לשמוע

2. דף הפייסבוק של רואי

לחצו כדי להצטרף

3. הספר "בעקבות התשוקה לאוכל"

לחצו כדי להוריד 2 פרקים ואת תוכן העניינים

שאלה לך

האם לך לא קל כבר לחכות עד סיום תקופת הקורונה?

עד כאן להפעם. 

תחיו טוב,
רואי

רואי הניג - אודות

אהבת את הפודקאסט?
אם יש לך חברים שירצו לשמוע, לחצ/י למטה לשתף:

Facebook
Email
WhatsApp
השארת תגובה