הצד הנסתר של האשמה שגורם להשמנה [פודקאסט 74#]

2 סוגי אשמה - גלויה ונסתרת

יש משהו אחד שמניסיוני עוצר כל מי שרוצה לרדת במשקל ולהצליח בכך לאורך זמן. והמשהו הזה הוא להרגיש אשמה. 

אבל רגע – לפני שתגידו שאין לכם רגשות אשמה ותפסיקו לשמוע, אספר לכם שיש סוג של אשמה חבוי ומעודן, שקשה להבחין בו. זוהי אשמה נסתרת, ואולי הוא מה שמעכב אתכם מלהצליח לאכול נכון ולרזות לאורך זמן. 

אז הקשיבו לפודקאסט, כי אולי חבוי שם מפתח שהיה חסר לכם כדי להצליח:

הצד הנסתר של האשמה
אשמה - המעצור הראשון

מטרת הפרק

להבין את הצד הנסתר של האשמה שגורמת לאכילה לא נכונה ולהשמנה, וכך להוריד את העוצמה שלה, וכך יהיה קל יותר להצליח יותר – בכל דבר, ובפרט לרזות ולתמיד.

האזינו לפודקאסט:

השאלות הן:

1. מה קרה?

ראשית עלינו לזהות בלי כעס על עצמנו, עם מינימום שיפוטיות – מה עשינו. בלי לנסות לייפות את המצב ובלי להתעלם. מה שהיה היה, וכדי שיהיה אחרת עלינו להכיר בכך בלי הרגשת דחייה מעצמנו.

2. למה באמת זה קרה?

ועכשיו, חשוב לנסות להבין למה התנהלנו כפי כעשינו. שום דבר לא קורה בלי סיבה, וכך גם האכילה שלנו. החקירה העצמית הזו צריכה להיות רגועה, ובלי כעס או דחייה ממה שעשינו, אחרת היא לא תצליח. בשביל לעשות זאת היטב, מאוד עוזר לקרוא את הספר שלי "בעקבות התשוקה לאוכל" – אפשר להוריד 2 פרקים ממנו כאן.

3. מה נכון לי לעשות במצב דומה בעתיד?

בכך שאנו מוצאים תשובה טובה לשאלה זו, יהיה לנו קל יותר לפעול על פיה בעתיד. זה מה שמסמן שהתגברנו על האשמה הנסתרת, ואנחנו בדרך לאכילה נכונה ומדויקת יותר.

מפת דרכים אישית להצלחה

קבל/י כלי מעולה – מפת דרכים אישית שתסייע לך לזהות את מה שעליך לעשות כדי להצליח לאכול בריא ולהוריד משקל עודף לתמיד. בסיום האבחון העצמי האישי, יהיה באפשרותך לקבל את התוצאות לדוא"ל שלך.

מקורות נוספים

1. הספר בעקבות התשוקה לאוכל

שאלה לך

איזה סוג אשמה דומיננטי יותר אצלך? 

עד כאן להפעם. 

תחיו טוב,
רואי

רואי הניג - אודות

אהבת את הפודקאסט?
אם יש לך חברים שירצו לשמוע, לחצ/י למטה לשתף:

Facebook
Email
WhatsApp
השארת תגובה